Jesteś w dziale:
 • Home
 • Choose language:

  Konferencja Bezpieczny Obiekt 2013


  30 września 2013 r. odbyła się zorganizowana przez Dotcom Sp. z o.o. specjalistyczna konferencja poświęcona nowoczesnym systemom bezpieczeństwa obiektów. Goszcząca na stadionie warszawskiej Legii Konferencja Bezpieczny Obiekt miała na celu przybliżenie uczestnikom zasad tworzenia i funkcjonowania najnowszych rozwiązań z zakresu monitoringu wizyjnego oraz kontroli dostępu.

  Oprócz Dotcom, współorganizatorami przedsięwzięcia były firmy specjalizujące się w dostarczaniu zaawansowanych komponentów dla systemów monitoringu wizyjnego: Sequence Sp. z o.o.Megavision Technology Sp. z o.o. oraz BKT Elektronik. Swoje rozwiązania zaprezentował również kanadyjski producent kamer Avigilon i dostawca urządzeń kontroli dostępu, Salto Systems. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim specjaliści do spraw bezpieczeństwa dużych firm i instytucji oraz reprezentanci branży instalacji niskoprądowych.

  Założeniem konferencji było uświadomienie potencjalnym odbiorcom, jak złożony jest proces proces projektowania i budowy systemu bezpieczeństwa obiektu. Poszczególne prelekcje miały umożliwić uczestnikom jego prześledzenie począwszy od fazy projektowania, poprzez dobór właściwych składników, aż do realizacji. Zaplanowano również prezentację funkcjonowania realnie istniejących systemów.

  Konferencja Bezpieczny ObiektReprezentujący naszą firmę Piotr Połonkiewicz podzielił się swoimi doświadczeniami z prac projektowych i realizacji monitoringu wizyjnego na dużych obiektach sportowych. Przedstawił uwarunkowania prawne i techniczne projektowania i wskazał najistotniejsze czynniki, które powinni brać pod uwagę potencjalni inwestorzy. Wymienił także najważniejsze składniki wchodzące w skład systemu monitoringu, których szczegółowe omówienie nastąpiło w trakcie kolejnych prezentacji.

  Firma BKT Elektronik zapoznała gości z zaawansowanymi systemami okablowania strukturalnego obiektów i specjalistycznych szaf serwerowych. Przedstawiciele Sequence opowiedzieli o urządzeniach sieciowych, kwestiach zasilania kamer za pośrednictwem sieci oraz nowej technologii transmisji światłowodowej Huawei GPON. Na istotną rolę zarządzania systemem monitoringu i analizy rejestrowanego obrazu wskazała prezentacja działania platformy PSIM oferowanej przez Megavision Technology. Oprogramowanie PSIM pozwala na sprawne zarządzanie wszystkimi systemami bezpieczeństwa jednocześnie co ma niebagatelne znaczenie dla nowoczesnych obiektów.

  Oprócz spraw związanych z systemami  monitoringu, w trakcie konferencji mowa była również o innych sposobach zabezpieczenia budynków. Firma Salto Systems zaprezentowała zaawansowany, bezprzewodowy system kontroli dostępu, zastosowany między innymi w obiektach NBP.

  Końcowa część programu zarezerwowana została dla omówienia konkretnych przypadków instalacji systemów monitoringu na przykładzie dużych obiektów sportowych: Stadionu Miejskiego we Wrocławiu i stadionu Legii, na którym odbywała się konferencja. Niewątpliwą atrakcją spotkania było zwiedzanie niedostępnego na co dzień centrum zarządzania monitoringiem warszawskiego stadionu. Przedstawiciele Dotcom, którzy serwisują system i nadzorują jego działanie, zaprezentowali jego budowę i działanie.

  Konferencję zakończyło losowanie upominków wśród uczestników oraz zwiedzanie stadionu Legii z przewodnikiem reprezentującym warszawski klub.

  Konferencja Bezpieczny Obiekt z pewnością przyczyniła się do zwiększenia świadomości potencjalnych inwestorów na temat uwarunkowań budowy nowoczesnych systemów monitoringu. Na jej bazie planowane jest stworzenie imprezy cyklicznej i poszerzanie tematyki bezpieczeństwa obiektów o kolejne elementy.

   

   

  Prezentacja firmy Dotcom na Konferencji Bezpieczny Obiekt


  Pozostałe aktualności:

  Wywiad z wiceprezesem Dotcom w Gazecie BCC

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu

  Nowy komputer dla Domu Dziecka

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii

  Copyright © 2008 by DOTCOM