Jesteś w dziale:
 • Home
 • Choose language:

  Seminarium: Bezpieczny obiekt XXI wieku


  13 maja w warszawskiej siedzibie Business Centre Club  odbyło się prowadzone przez ekspertów Dotcom seminarium poświęcone nowoczesnym systemom bezpieczeństwa obiektów. Przedstawiciele naszej firmy zapoznali uczestników z technicznymi i prawnymi  aspektami stosowania tego typu rozwiązań. Celem seminarium była edukacja przedsiębiorców w zakresie świadomego korzystania z systemów bezpieczeństwa w ich firmach.

  Seminarium warsztatowe „Bezpieczny Obiekt XXI wieku. Techniczne i prawne aspekty nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.” obejmowało trzy grupy zagadnień: rodzaje i projektowanie systemów, ryzyka prawne związane z ich stosowaniem oraz praktyczne aspekty ich funkcjonowania.  

  Wiceprezes Dotcom, Andrzej Zienkiewicz zaprezentował przegląd współcześnie stosowanych systemów bezpieczeństwa (monitoring IP, kontrola dostępu, sygnalizacja włamania i napadu) oraz zasady i uwarunkowania procesu ich projektowania. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność świadomego wyboru rozwiązań dopasowanych do potrzeb firmy.

  Standardy prawne obowiązujące przedsiębiorców stosujących monitoring wizyjny omówił Zdzisław A. Kaleta, radca prawny ze współpracującej z Dotcom kancelarii Jurisconsulting. Przedstawił uczestnikom zarówno aktualny stan prawny, jak i przygotowywane regulacje krajowe i europejskie.

  W ostatniej części pokaz praktycznych możliwości systemu monitoringu IP i systemu kontroli dostępu poprowadził kierownik działu technicznego Dotcom, Piotr Połonkiewicz. Goście seminarium mogli między innymi zapoznać się z pracą w pełni funkcjonalnego systemu monitoringu IP zbudowanego na potrzeby prezentacji.

  W seminarium brali udział zaproszeni przez Dotcom i Business Centre Club członkowie zarządów i menedżerowie do spraw bezpieczeństwa firm zrzeszonych w BCC. Goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania w trakcie prezentacji i wymieniali uwagi z prowadzącymi podczas przerw.

  Pobierz prezentacje z seminarium (7MB ZIP)

  Obejrzyj prezentacje Dotcom na slideshare

   

  Pozostałe aktualności:

   

  Dotcom na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa

  Wywiad z wiceprezesem Dotcom w Gazecie BCC

  Konferencja Bezpieczny Obiekt

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu

  Nowy komputer dla Domu Dziecka

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii

   

  Copyright © 2008 by DOTCOM